#sphinxkwartier #rebelatheart
Sphinxkwartier.Sphinxkwartier.
Hét ongepolijste
en eigenwijzeeigenwijze deel
van Maastricht.
Gewoon, lekker anders
De keuze is
reuzereuze
Van allesalles
te beleven
Het Sphinxkwartier is een ongepolijst en eigenwijs deel van Maastricht. Gebouwd op de fundamenten van industrieel erfgoed. Ontdek hier het ruwe en ruige randje van Maastricht. Op kruipafstand van de oude historische binnenstad.
Verken het
#tevoet#tevoet
Aan de rand van de historische binnenstad slaap, shop, werk, eet, drink en geniet je van films en muziek in oude fabriekspanden. In de historische binnenhaven Het Bassin vind je gezellige restaurantjes en ateliers. En áls je er toch bent, vergeet dan natuurlijk niet om ook een wandeling te maken in de unieke achtertuin: het Frontenpark.
Stop searching,searching,
start booking
De keuze is reuze en daarom helpen we je graag op weg. Terwijl je kennismaakt met de bewoners en makers, reserveer je gewoon gelijk de beste spot. Is alles vol? Wees niet getreurd, een telefoontje kan soms wonderen doen.
Reserveer jouw plekje
AgendaAgenda
In de voormalige werfkelders van ’t Bassin, vind je de Wienkontor. Een cafe voor goede wijn en het goede leven. Iedere dinsdag is er live muziek onder de titel: Cafe Chantant.
In de voormalige Timmerfabriek vind je het grootste poppodium van de regio. Hier ontdek je jouw nieuwe favoriete band. Met een boordevol programma, sla je altijd de spijker op de kop.
Bekijk het programma van de Muziekgieterij
Het voormalige Ketelhuis is nu het decor voor een van Lumière Cinema. De plek om voor filmliefhebbers en mensen die houden van verhalen.
Kaskrakers in 4D? Die bekijk je in de voormalige stookovens van de Sphinx, bij Pathé Maastricht. De laatste nieuwe films in moderne zalen, van alle gemakken voorzien.
In het ongepolijste en industriële Sphinxkwartier word je bewust van je omgeving. Zeker als je het vergelijkt met de rest van de stad. Maar welke invloed heeft architectuur en design eigenlijk op een mens? Bureau Europa laat het je ervaren met hun expo’s.
Je kan er klimmen en klauteren, maar wist je dat er in het voormalige LAB gebouw ook genoeg wordt geëxperimenteerd met o.a. live muziek?



Je bent er zo
Parkeer in hartje
SphinxkwartierSphinxkwartier
Parkeren is zo gepiept in het Sphinxkwartier. Zet hem bij P+R Frontenpark of P Sphinx! De in- en uitritten bevinden zich aan de Frontensingel en via het Sphinxterrein wandel je binnen enkele minuten naar de Boschstraat. Of verder richting Markt en het Vrijthof. Wat je maar wil.